ukenru

Возникли вопросы? Свяжитесь с нами: +38 (044) 2536792 , +38 (044) 2536893 , +38 (044) 2539059

info@promix.com.ua

Історія компанії

Товариство з обмеженою відповідальністю «Комерційно-промислова фірма «ПРОМІКС» було створено в лютому 1996 року колишніми науковими співробітниками Інституту електродинаміки Національної Академії Наук України. C моменту створення основним напрямом діяльності фірми було постачання вимірювальної апаратури, діагностичного обладнання і обчислювальної техніки підприємствам електроенергетичної галузі. Стан ринку в ті роки змусив фірму займатися окрім основної діяльності ще і такими напрямами, як постачання електроенергії за нерегульованим тарифом, експорт-імпорт продукції підприємств машинобудівної і нафтохімічної галузей промисловості.

Серед партнерів фірми у той час – підприємства енергетичної галузі (ВП «Хмельницька АЕС», м.Нетішин, ВАТ «Дніпрогідроенерго», м. Вишгород); хімічні і машинобудівні заводи (ВАТ «Оріана», м.Калуш, ВАТ «Краситель», м.Рубіжне, Миколаївський глиноземний завод, м.Миколаїв, ВАТ «Барва», м.Івано-Франківськ, ВАТ «Азовзагальмаш», м.Маріуполь); міжнародні концерни («SIEMENS A.G.», «Mitsubishi Corporation», «Digital Equipment Corporation»); провідні науково-дослідні інститути України (АТ «Імпульс», м.Сєверодонецьк; Харківський інститут комплексної автоматизації, м.Харків, Інститут електродинаміки НАН України, м. Київ).

З 2000 р. ТОВ «КПФ «ПРОМІКС» повністю спрямувало свою діяльність на співпрацю з вітчизняними і зарубіжними розробниками і виробниками контрольно-вимірювальної техніки і діагностичного обладнання для енергетики і інших галузей промисловості, беручи участь у виробництві і просуванні на ринок України і країн СНД цієї апаратури. Одним з перших приладів, який фірма представила на ринку України, був автоматичний високовольтний міст типу СА 7100 виробництва ГНПП «Спецавтоматика». Прилад поєднує в собі досягнення наукової школи академіка Ф.Б. Гриневича, який протягом багатьох років очолював відділ електричних і магнітних вимірювань Інституту електродинаміки НАН України, і практичні вимоги фахівців енергетичної і електротехнічної галузей промисловості. В даний час цей прилад і цілий ряд інших приладів з торгівельною маркою «СА» випускає ТОВ «Олтест», дилером якого в Україні є наша фірма.

З початку 2003 р. ТОВ «КПФ «ПРОМІКС» почало співпрацю з науковими і виробничими підприємствами м.Харкова. Перш за все, ця співпраця пов’язана з проектуванням і комплектацією пересувних електротехнічних лабораторій, засобів контролю параметрів електроенергетичного обладнання, апаратури для діагностики ізоляції високовольтних кабелів. Для реалізації цих завдань було створене виробничо-комерційне об’єднання, у склад якого, крім ТОВ «КПФ «ПРОМІКС», увійшли ФОП Бутко М.В., ФОП Ткаченко С.Б., ТОВ «Еталон-Прилад», ТОВ «Молнія-Харків» та ряд інших підприємств.

В кінці 2003 р. на фірмі створена науково-технічна група на чолі з доктором технічних наук, професором, лауреатом Державної премії СРСР М.Н.Сурду. Група вела розробки мостових вимірювачів параметрів імпедансу різного класу точності, а також займалася створенням засобів вимірювань для термокондуктометрії і термометрії. Основним завданням, яке ставилося перед групою, було створення сучасного, високоточного вимірювача параметрів імпедансу. Прилад повинен був замінити розроблений більше 20 років тому назад автоматичний міст Р5083, що випускався ВО «Точелектроприлад», м.Київ. Результатом рішення даної задачі стала розробка прецизійного RLC-метру МНС 1100.

Співпраця фірми «ПРОМІКС» з Інститутом електродинаміки НАН України і МПП «Анігер», м.Київ, поклало початок в 2004 р. постачанню за рубіж інформаційно-діагностичного комплексу «Реґіна». Комплекс призначений для реєстрації аналогових і дискретних сигналів, аналізу розвитку аварійних ситуацій, оцінки функціонування пристроїв релейного захисту і автоматики, визначення місця пошкодження при коротких замиканнях на лініях електропередачі і вирішення інших завдань діагностики в електроенергетиці.

Активна праця колективу фірми дозволила у 2004 р. стати ТОВ «КПФ «ПРОМІКС» разом із ДНВП «Спеавтоматика» лауреатом Всеукраінського конкурсу «Лідер паливно-енергетичного комплексу, 2004» в номінації «Інноваційний проект».

Розвиток промисловості України і, відповідно, збільшення попиту на контрольно-вимірювальні прилади і системи для приладобудування, метрології змусило ТОВ «КПФ «ПРОМІКС» шукати постачальників і розширювати номенклатуру пропонуємого для поставки обладнання, яке в даний час ще не випускається в Україні. Фірма провела переговори з компанією «Amtest-ТМ», Чехія, яка спеціалізується на постачанні і технічній підтримці вимірювального і технологічного обладнання в країнах Центральної і Східної Європи. На початку 2004 року фірма «ПРОМІКС» підписала дилерську угоду з компанією «Amtest-ТМ» про представлення в Україні інтересів ряду провідних світових виробників контрольно-вимірювального обладнання і діагностичної апаратури.

Розробка і комплектація пересувних ЕТЛ вимагало рішення все більш широкого комплексу завдань і, відповідно, оснащення лабораторій додатковими приладами та обладнанням. Зокрема, тепловізійною технікою, переносними вимірювачами електричних параметрів і діагностичним устаткуванням. Комплектування лабораторій, що поставляє ТОВ «КПФ «ПРОМІКС», засобами тепловізійного контролю дозволило підвищити достовірність і безпечність процесу діагностики електротехнічного обладнання за рахунок здійснення попереднього безконтактного вимірювання температурного режиму поверхні об’єкту.

В цей же час партнером фірми в напрямку створення пересувних ЕТЛ стало ТОВ «НВФ «Титан Т», м.Хмельницький. З 2006 р. ТОВ «КПФ «ПРОМІКС» є дилером фірми «SEBA KMT», Німеччина, одного з провідних світових лідерів в області розробки і виробництва діагностичного обладнання і пересувних лабораторій для контролю, випробування і локалізації пошкоджень кабельних ліній.

Робота по створенню RLC-метру МНС1100 наблизилася до закінчення. І ТОВ «КПФ «ПРОМІКС» представило в 2006 р. прилад на конкурс на кращу науково-технічну розробку в галузі машинобудування. RLC-метр МНС1100 став переможцем конкурсу, отримавши 2-е місце в номінації «Метрологічне забезпечення виробництва» (перехід на диплом). В кінці 2007 р. RLC-метр МНС1100 було внесено у Державний реєстр засобів вимірювальної техніки України. Перші прилади були поставлені органам стандартизації та метрології України у якості робочого еталону 2-го розряду. А вже у 2008 р. RLC-метр МНС1100 і автоматична прецизійна система (Компаратор RLC Model 2100) були поставлені Головному управлінню мір Республіки Польща. У тому ж році на RLC-метр МНС1100 був отриманий сертифікат про визнання затвердженого типу засобів вимірювання Республіки Казахстан і здійснена поставка приладу.

Співпраця ТОВ «КПФ «ПРОМІКС» з ВАТ «Хмельницькобленерго», що почалася на початку 2007 р., поглиблення кооперації з ТОВ «НВФ «Титан Т» і ТОВ «Олтест» дозволило нашій фірмі почати комплексні поставки пересувних повірочних лабораторій для метрологічної атестації трансформаторів струму і напруги з класом напруги 35 кВ і 110 кВ. Пересувні повірочні лабораторії дозволяють визначати похибки трансформаторів току від 15 А до 3000 А з вторинним током 5 А класу точності 0,2 S і нижче, і трансформаторів напруги з номінальною первинною напругою 6 кВ, 10 кВ, 35 кВ, 110 кВ з вторинною напругою 100 В, класу точності 0,5 на місті експлуатації. Лабораторії знайшли застосування не тільки в Україні, а і у енергетиків Республіки Білорусь.

Значний досвід в поставках самої сучасної вимірювальної апаратури і діагностичного обладнання для підприємств електроенергетичного комплексу ТОВ «КПФ «ПРОМІКС» придбало у 2008 р. Багато в чому це було пов’язано з виконанням договору між ТОВ «КПФ «ПРОМІКС» та ВП «Атомкомплект» ДП НАЕК «Енергоатом» на поставку апаратури для визначення остаточного ресурсу кабелів в рамках реалізації Проекту підвищення безпеки енергоблоків ХАЕС-2/РАЕС-4 «після пуску» (захід 24211) для підвищення безпеки енергоблоків № 2 ВП «Хмельницька АЕС» ДП НАЕК “Енергоатом” та № 4 ВП «Рівненська АЕС» ДП НАЕК «Енергоатом». В поставку увійшли прилади для іспиту та визначення пошкоджень силових кабелів, трасопошукова апаратура, діагностичні комплекси контролю параметрів високовольтних електротехнічних установок и кабелів, тепловізійна техніка. З виробниками даного обладнання, серед яких такі відомі спеціалістам – енергетикам у всьому світі фірми, як SEBA KMT (Німеччина), Doble Engineering Co. (США), Omicron Electonics GmbH (Австрія), FLIR Systems Inc. (Швеція) і інші, у ТОВ «КПФ «ПРОМІКС» встановилися тісні партнерські відносини. При виконанні договору був напрацьований цінний досвід надання супутніх послуг, пов’язаних із сертифікацією приладів в Україні, перекладом експлуатаційної документації на російську мову, проведенням навчання персоналу замовника роботі з обладнанням, забезпеченням гарантійного та сервісного обслуговування, виконанням монтажу і наладки обладнання.

Великий обсяг виконаних робіт, підвищення багатьох фінансово-економічних показників  діяльності фірми дозволило її колективу завоювати ще одну нагороду в Україні. В 2008 р. За офіційною інформацією Державних органів статистики України ТОВ «КПФ «ПРОМІКС» стало Лідером галузі, завоювавши третє місце в Україні по основному виду діяльності «Виробництво, монтаж і поставка контрольно-вимірювальних приладів» згідно сумарному балу за критеріями: обсяг реалізованої продукції, чистий прибуток, продуктивність труда, заробітна плата.

В 2009 р. RLC-метр МНС1100 було поставлено в Білоруський державний інститут метрології (БелГИМ) і занесено в реєстр засобів вимірювальної техніки Республіки Білорусь. Одночасно з RLC-метром МНС1100 в БелГИМ було поставлено спеціально розроблений магазин мір тангенсу кута втрат.

Особливо необхідно виділити проект по створенню і поставці в БелГИМ комплексу еталонного обладнання для зберігання і передачі значення електричного опору (активного) у складі компаратору RLC Standard з комплектом термостатованих мір електричного опору. Проект було виконано ТОВ «КПФ «ПРОМІКС» разом із Інститутом прецизійних вимірювань ДП «Укрметртестстандарт».

ТОВ «КПФ «ПРОМІКС» постійно підсилювало кооперацію з вітчизняними та зарубіжними виробниками обладнання електротехнічних лабораторій. Це дозволило знизити вартість зарубіжних лабораторій за рахунок їх монтажу в Україні, а також забезпечити швидке і якісне гарантійне та сервісне обслуговування лабораторій і переносного обладнання, що входить до їх складу.

В 2011 р. фірма виконала проект по розробці, монтажу і поставці пересувної електротехнічної лабораторії Classic для діагностики та іспитів високовольтних кабельних ліній виробництва фірми SEBA KMT для однієї із ведучих в Україні енергопостачальних компаній ПАТ «Одесаобленерго». Монтаж лабораторії було виконано в Україні на базі автомобіля Mersedes-Benz 416 CDI. Лабораторія укомплектована самим сучасним обладнанням даного класу. В кінці того же року ТОВ «КПФ «ПРОМІКС» провело монтаж і поставку пересувної аварійної лабораторії для пошуку пошкоджень (витоків) ділянок теплових мереж для Філії «Теплові мережи» ПАТ «Київенерго». Лабораторія укомплектована рядом приладів виробництва фірми SEBA KMT (зокрема, прилад для локалізації місць витоків води акустичним методом Hydrolux HL 5000 PRO Set; корелятор для локалізації місць витоків води Lap Top Korrelator Correlux P250, Set; переносний ультразвуковий витратомір UDM 200-M; прилад для пошуку кабелів і трубопроводів Рrо SD System 10W) і виготовлена на базі автомобіля ГАЗ 2752 «Соболь».

ТОВ «КПФ «ПРОМІКС» веде постійну роботу з підрозділами ДП «Укрзалізниця». В останні роки це дозволило провести серйозне технічне переозброєння галузевій службі електропостачання ДТГО «Південно-західна залізниця», якій були поставлені пересувні електротехнічні лабораторії, прилади для діагностики високовольтних установок і кабелів, електровимірювальна техніка, трасопошукові прилади і засоби тепловізійного контролю. В службі почав працювати безконтактний детектор часткових розрядів PDS100 виробництва фірми Doble Engineering Co. Детектор дозволяє безконтактно здійснювати діагностику і виявляти несправності високовольтного обладнання на початкових стадіях їх виникнення.

Виконання цих і цілого ряду інших проектів дозволило ТОВ «КПФ «ПРОМІКС» у 2011 р. досягнути значного прогресу в технічному та економічному розвитку. Підтвердженням цього стала номінація фірми на звання «Лідер галузі 2011» по напрямку «Монтаж та установлення контрольно-вимірювальних приладів», на Лауреата Всеукраїнського рейтингу «Кращі підприємства України – 2011», на отримання звання «Експортер року в Україні», на отримання нагороди «International Arch of Europe Award» (Gold Category).

В 2012 р. фірма SEBA KMT увійшла в структуру міжнародної групи компаній Megger, яка на протязі більш як 100 років є одним із основних виробників і постачальником електровимірювального і тестового обладнання в галузі електроенергетики. Об’єднаний асортимент продукції двох фірм, практично, перекриває увесь спектр завдань для вимірювання та діагностики в електроенергетиці, комунальному господарстві. ТОВ «КПФ «ПРОМІКС» стало дилером фірми Megger в Україні.

Дуже відповідальним для ТОВ «КПФ «ПРОМІКС» був проект по комплектації, монтажу та поставці для ПАТ «КИЇВЕНЕРГО» першої в Україні повністю автоматичної пересувної електротехнічної лабораторії типу «Centrix», обладнання для якої виготовлялось фірмою SEBA KMT.

Відмінними характеристиками лабораторії «Centrix» є:

  • Повністю автоматичне вимірювання та розпізнавання параметрів. Всі стандартні процедури проходять автоматично за допомогою однокнопочного управління (джойстик);
  • автоматичне збереження результатів і протоколювання;
  • центральне управління всіма функціями електротехнічної лабораторії;
  • сім інтегрованих інноваційних методів попередньої локалізації пошкоджень;
  • найвища ступінь безпеки робіт;
  • запатентована концепція управління EasyGo.

Проект було успішно реалізовано у кінці 2012 р. У тому же році ТОВ «КПФ «ПРОМІКС» було присвоєно звання «Лідер галузі, 2012».

З 2013 р. почалося співробітництво ТОВ «КПФ «ПРОМІКС» з Консорціумом «НВО «Укргідроенергобуд», який є генеральним підрядником будівництва Дністровської ГАЕС в м.Новоднестровськ. Фірма поставила генераторні вимикачі та струмообмежувальні реактори для гідроагрегатів № 2 і № 3 ГАЕС.

В 2014 р. система управління якістю ТОВ «КПФ «ПРОМІКС» відносно розробки, виробництва, поставки і обслуговування контрольно-вимірювальної техніки, діагностичного обладнання, пересувних електротехнічних і повірочних лабораторій, тепловізійної апаратури, прецизійних метрологічних приладів була сертифікована на відповідність вимогам ДСТУ ISO 9001:2009).